Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Objazd Marszałkowskiej, czy... Marszałkowską?

  TVN Warszawa

  Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plZamknięcie Marszałkowskiej już od 2 maja

  Metro wkracza na Marszałkowską, która w nocy z wtorku na środę zostanie zamknięta na wysokości ul. Świętokrzyskiej. Drogowcy już od niedzieli przygotowują nową organizację ruchu.

  Żółte tablice z objazdami są już ustawione m.in. w Al. Jerozolimskich. Niestety remontów i rozkopanych ulic jest tak dużo, że drogowcy nie nadążają z prawidłowym oznakowaniem wszystkich utrudnień. Efekt. Ustawione w Al. Jerozolimskich tablice wzajemnie się wykluczają.

  Objazd Marszałkowską?

  Pierwsza z napotkanych tablic informuje, że objazd prowadzi ul. Marszałkowską. Oddalona o 100 metrów następna tablica kieruje już w stronę Wisłostrady. Co prawda drogowcy mają jeszcze chwilę, bo w ul. Marszałkowską wciąż można skręcać, jednak część kierowców może poczuć się zdezorientowana. Zwłaszcza, ze na żółtych tablicach nie ma podanych dat rozpoczęcia i zakończenia robót.

  Zamkną w nocy

  Ulica Marszałkowska na wysokości ul. Świętokrzyskiej zostanie zamknięta w nocy z wtorku na środę. Wyłączenie arterii z ruchu jest konieczne, bo pod nią powstanie stacja metra II linii. Utrudnienia w ruchu potrwają 4,5 miesiąca. W tym samym czasie Marszałkowską nie będą mogły jeździć również tramwaje.

  mjc