Obama zablokuje Warszawę

Warszawa

| Eurosportfot

Warszawa przygotowuje się na wizytę Baracka Obamy, a warszawiacy na ogromne utrudnienia w stolicy. Choć prezydent Stanów Zjednoczonych spodziewany jest dopiero w piątek o godzinie 18, to ulice mogą być zamykane nawet trzy godziny wcześniej.

Air Force One z Obamą na pokładzie ma wylądować na Okęciu o godz. 18. Stamtąd prezydent pojedzie do centrum miasta. Na czas jego przejazdu oraz przejazdów innych prezydentów przybywających na szczyt szefów państw Europy Środkowej wyłączane z ruchu będą ulice dojazdowe na lotnisko.

Przejazd do centrum

Czasowe wyłączenia mają dotyczyć m.in. ul. Żwirki i Wigury (od lotniska do pomnika Lotnika), Trasy Łazienkowskiej (od pomnika Lotnika do placu na Rozdrożu), Traktu Królewskiego (od ul. Belwederskiej do Zamku Królewskiego, a całkowicie w przypadku odcinka od ronda de Gaulle'a do placu Zamkowego - od piątku do niedzieli).

ZAMKNĄ ŻWIRKI I WIGURY - CZYTAJ WIĘCEJ

Po wylądowaniu Obama pojedzie oddać hołd przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Stamtąd prezydent pojedzie na Muranów złożyć kwiaty przed Pomnikiem Bohaterów Getta. Kolumna prezydencka przejedzie Krakowskim Przedmieściem, dalej ul. Miodową, Świętojerską i Anielewicza - one również zostaną zamknięte.

Obiad w Pałacu

Następnie prezydent USA pojedzie z powrotem tą samą drogą - do Pałacu Prezydenckiego. Tam będzie gościem specjalnym roboczego obiadu w ramach XVII szczytu Europy Środkowej organizowanego przez Bronisława Komorowskiego. Udział w nim weźmie 20 przywódców państw naszego regionu. Swą obecność zapowiedzieli m.in. prezydenci: Niemiec, Włoch, Austrii, Czech, Węgier, Chorwacji, Ukrainy, Słowenii, Litwy, Łotwy i Estonii.

Z Pałacu Prezydenckiego Obama przejedzie Krakowskim Przedmieściem i Alejami Jerozolimskimi do hotelu Marriott, gdzie najprawdopodobniej zatrzyma się na noc.

WARSZAWIACY W LABIRYNCIE OBJAZDÓW - CZYTAJ WIĘCEJ

Policjanci zapewniają, że będą robić wszystko, by utrudnienia były jak najmniej dotkliwe, wiadomo jednak, że trasy przejazdów VIP-ów mogą być wyłączane nawet na trzy godziny przed takim przejazdem, a drogi dojazdowe do nich - na ok. pół godziny przed przejazdem. Dodatkowo ze względów bezpieczeństwa służby nie chcą podawać na razie szczegółów dotyczących godzin wyłączeń ulic.

Mieszkańcy Warszawy muszą być też przygotowani na zakazy parkowania zarówno wzdłuż wymienionych ulic, jak i w rejonie hoteli: Hyatt, Sheraton, Marriott oraz Pałacu Prezydenckiego, Zamku Królewskiego, placu Piłsudskiego i Kancelarii Premiera.

KOMUNIKACJA MIEJSKA W CZASIE WIZYTY OBAMY - CZYTAJ WIĘCEJ

14 MANIFESTACJI W DWA DNI - CZYTAJ WIĘCEJ

Czytaj także na tvn24.pl

tvn24.pl//rs/fac/par