Obama w Warszawie Dwa dni utrudnień

Najnowsze

| EurosportPodczas wizyty Baracka Obamy czasowo wyłączana będzie ul. Żwirki i Wigury

Całkowicie zamknięte Krakowskie Przedmieście, poważne ograniczenia dla kierowców w rejonie lotniska w tym na ul. Żwirki i Wigury. Od czwartku czekają nas ogromne urudnienia w ruchu. Wszystko za sprawą dwudniowej wizyty Bracka Obamy oraz spotkania prezydentów państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Barack Obama wyląduje na lotnisku Chopina w piątek o godzinie 18.00. W związku z jego wizytą zamkniętych zostanie wiele ważnych ulic.

Najpoważniejsze utrudnienia czekają kierowców na ul. Żwirki i Wigury. Arteria ta ma zostać czasowo wyłączana już od czwartku. W piątek natomiast, zamknięta ma być już kilka godzin przed planowanym przylotem Baracka Obamy.

Dodatkowo od piątku do niedzieli całkowicie zamknięta zostanie (również dla ruchu pieszego) ulica Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Ossolińskich do skweru Hoovera. Ograniczeń w ruchu mogą spowdziewać się również kierowcy na ulicach w obszarze Starego i Nowego Miasta, a także na ulicy Bonifraterskiej oraz Anielewicza.

Ponadto w piątek z ruchu pieszego w całości wyłączona zostanie także wschodnia część placu Zamkowego od kolumny Zygmunta do Zamku Królewskiego.

Kolejne utrudnienia

Prezydent Stanów Zjednoczonych prawdopodobnie zatrzyma się w hotelu Marriott. Z tego powodu ogormnych utrudnień trzeba spodziewać się w centrum miasta. Przede wszystkim w okolicy Dworca Centralnego i w Al. Jerozolimskich.

Nie zaparkujesz

Na czas wizyty będą wprowadzone ograniczenia w parkowaniu pojazdów, szczególnie na parkingach i ulicach usytuowanych w centrum miasta i na dojeździe z portu lotniczego. Wszystkie utrudnienia zakończyć się mają w niedzielę.

fot | PA/CESARE ABBATE

su/ec

Źródło zdjęcia głównego:  | Eurosport