Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Obama przemówi do warszawiaków. Scena na pl. Zamkowym już stoi

Najnowsze

TVN Biznes i ŚwiatBarack Obama przylatuje do Polski

We wtorek do Polski przybywa prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama. Na lotnisku przywita go Bronisław Komorowski. Wieczorem gość weźmie udział we wręczeniu Nagrody Solidarności na Zamku Królewskim. W środę wystąpi z przemówieniem na placu Zamkowym.

Prezydent Barack Obama przyleci do Polski we wtorek rano na pokładzie Air Force One. Lądowanie nastąpi o 9.50 naszego czasu. Joanna Trzaska-Wieczorek potwierdziła tvn24.pl, że na lotnisku w Warszawie Obamę powita Bronisław Komorowski.

Tam prezydent USA spotka się też z amerykańskimi pilotami stacjonującymi w Polsce. Z lotniska Obama przejedzie do Belwederu, gdzie odbędzie się spotkanie "w cztery oczy" z polskim prezydentem. O 12.30 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prezydentów.

Następnie, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Obama spotka się z premierem Donaldem Tuskiem.

Wieczorem prezydent USA weźmie udział w gali wręczenia Nagrody Solidarnośc na Zamku Królewskim. Kolejnego dnia rano ma dojść do spotkania Obamy z prezydentem-elektem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Wiadomo, że podobnie jak podczas wizyty w 2011 r., prezydent ma zatrzymać się w hotelu Marriott.

Spotkanie otwarte na placu Zamkowym

4 czerwca o godzinie 11:30 na placu Zamkowym w Warszawie Obama weźmie udział w uroczystościach z okazji 25. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Przemówienia wygłoszą prezydenci Stanów Zjednoczonych i Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności i każdy będzie mógł w nim wziąć udział. Szczegóły związane z ochroną wizyty Obamy są tajne.

Prezydent Obama odwiedzi Warszawę TVN24

Przygotowania do wizyty:

Przygotowania do wizyty prezydenta ObamyDawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Utrudnienia związane z wizytą Baracka Obamy

Barack Obama w WarszawieTVN24

Czytaj też na tvn24.pl

nsz/rzw/zp//tvn24.pl/PAP