O zabytkach na pokładzie tramwaju wodnego

Warszawa

Tramwajem po WiśleArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Na czyją cześć nazwano pierwotnie most Poniatowskiego, dlaczego studnia pobierająca wodę dla Warszawy nazywa się Gruba Kaśka i czemu krążą wokół niej Chude Wojtki? Te pytania pojawiają się w głowach osób, które wybierają się na rejs tramwajem wodnym. I właśnie z myślą o takich osobach Zarząd Transportu Miejskiego stworzył audioprzewodnik.

Most Poniatowskiego, Most Łazienkowski, Port Czerniakowski, Wał Miedzeszyński, kościół Świętej Trójcy na Solcu, osiedle Gocław. Te zabytki oglądamy z pokładu wodnego statku, teraz oprócz oglądania, turyści będą mogli poznać ich historię.

"Rejsy tramwajem wodnym Warszawskich Linii Turystycznych cieszą się olbrzymią popularnością, dlatego Zarząd Transportu Miejskiego przygotował audioprzewodnik, w którym znalazły się informacje o najważniejszych zabytkach mijanych po drodze" - informują w komunikacie urzędnicy.

Audioprzewodnik można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej ZTM-u w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

W weekendy i święta

W sierpniu tramwaj wodny pływa w piątki, soboty i niedziele, dni świąteczne (oraz dodatkowo 14 sierpnia), a we wrześniu w pierwszą oraz drugą sobotę i niedzielę.Bilety kupimy na statku przed rozpoczęciem rejsu lub wcześniej w siedzibie Żeglugi Stołecznej (ul. Targowa 66, pawilon 17 – w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński), od wtorku do czwartku w godz. 12.00-16.00 i w piątki w godz. 14.00-18.00.

kz