O spóźnieniu autobusu dowiesz się z aplikacji

Warszawa

TramBus - nowa aplikacja miejska

Sprawdzenie w internecie, o której godzinie powinien przyjechać autobus, to od dawna standard. Ale teraz, stojąc na przystanku, można sprawdzić nie tyle rozkład jazdy, ale gdzie w rzeczywistości jest konkretny pojazd. Wszystko dzięki nowej aplikacji na urządzenia mobilne.

"TramBus to aplikacja przygotowana specjalnie dla pasażerów komunikacji miejskiej przez firmę GenesisMobo, przy współpracy Miejskich Zakładów Autobusowych. Aplikacja wykorzystuje geolokalizację GPS i pozwala użytkownikom na dokładne sprawdzenie, za ile minut na wybranym przystanku pojawi się autobus lub tramwaj" – informuje urząd miasta.

Orientacyjny czas przejazdu

Aplikacja automatycznie ustali nasze położenie i wyświetli wszystkie znajdujące się w pobliżu przystanki. Po kliknięciu w wybrany pojawia się jego nazwa, kierunek jazdy, lista linii i informacja o orientacyjnym czasie przyjazdu kolejnych pojazdów.

"Użytkownik może też skorzystać z opcji "lista" – wtedy na ekranie urządzenia wyświetlą się nazwy wszystkich najbliższych przystanków (z kierunkiem dojścia i odległością do nich), kierunki w których jadą pojazdy oraz numery linii autobusowych i tramwajowych" – podaje ratusz.

Dzięki aplikacji można sprawdzić również połączenia wybranych linii autobusowych lub tramwajowych.

Część na podstawie rozkładu

Aplikacja TramBus jest dostępna na urządzeniach z systemami iOS oraz Android.

Jak informują urzędnicy, aplikacja jest jednak w fazie wstępnej. Rzeczywisty czas przyjazdu jest pokazywany w przypadku autobusów wyposażonych w GPS. Czas przyjazdu pozostałych aplikacja pokazuje na podstawie rozkładu jazdy. "Te informacje są wyświetlane w kolorze szarym. Już niedługo informacje o rzeczywistych czasach przejazdu mają być rozszerzone na wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej" – podaje urząd miasta.

Jak parkować w centrum? Testujemy miejską aplikację:

Aplikacja Smart Parking pokaże wolne miejsce parkingowe
Marcin Chłopaś / tvnwarszawa.pl

ran/mś