O SPEC przed metrem Centrum

Warszawa

| Fakty w Południe TVN24fot. TVN Warszawa

SLD, Zieloni i związkowcy ruszają z akcją zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie prywatyzacji SPEC. To największa miejska spółka, wyceniana przez ratusz nawet na półtora miliarda złotych. Zdaniem inicjatorów referendum, jej sprzedaż oznacza podwyżki cen ciepła dla warszawiaków.

Organizatorzy chcą, żeby to warszawiacy odpowiedzieli na pytanie: sprzedawać SPEC czy nie?

- O godzinie 15.00 zaczniemy przed Metrem Centrum zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum - zapowiada Grzegorz Walkiewicz, radny Śródmieścia. - Do 5 lipca musimy zebrać 134 tys. podpisów - dodaje. Akcja ma się więc odbywać cyklicznie.

Jak mówi, wniosek o przeprowadzenie referendum trafił do prezydent Warszawy w ubiegły piątek. O jego zorganizowanie walczyło też PiS, ale teraz nie przyłączyło się do podobnej inicjatywy. PO chce prywatyzacji bez referendum.

"Prywatyzacja to podwyżki"

SLD prywatyzacji nie popiera, bo zdaniem polityków oznacza ona podwyżki cen ciepła dla mieszkańców. - Istnieje też obawa, że prywatny właściciel nie będzie chciał wykonać przyłączy do części nowych domów, bo uzna to za nieopłacalne - mówi Walkiewicz.

mz