Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

O projektach Kuryłowicza w Muzeum Powstania

Najnowsze


W Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się wykład poświęcony projektom Stefana Kuryłowicza.

Wykład w ramach popularnego cyklu "Architektura Instrukcja Obsługi" miał być poświęcony jednemu projektowi Kuryłowicza - biurowcowi Focus, ale w związku ze śmiercią architekta przerodzi się we wspomnienie o nim - obiecuje Jarosław Trybuś, krytyk architektury.

Pniewski naszych czasów

- Stefan Kuryłowicz był Bohdanem Pniewskim naszych czasów – mówi Trybuś. - W Warszawie jest bardzo dużo śladów jego twórczości, która przez 30 lat zmieniała się wraz z otaczającą nas rzeczywistością. Kuryłowicz szybko reagował na światowe trendy – tłumaczy Trybuś.

- Przebył drogę, jaką przechodziło jego pokolenie: od trybika w pracowni do celebryty polskiej architektury. I zginął jak celebryta – podsumowuje.

Wykład odbedzie się w Muzeum Powstania Warszawskiego, w środę, 8 czerwca w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego o godzinie 18.30. Wstęp wolny.

Stefan Kuryłowicz to profesor Politechniki Warszawskiej i laureat Honorowej Nagrody SARP z 2003 roku. Od 1983 prowadził autorską Pracownie Architektury Kuryłowicz & Associates.

Do najbardziej znanych projektów należą biurowiec Focus Filtrowa, biurowiec PLL LOT, osiedla Eko-Park i Marina Mokotów, a także stacja metra Dworzec Gdański. Doradzał w sprawach architektury władzom stolicy.

W tej chwili, w Warszawie, według projektu Stefana Kuryłowicza powstaje budynek Wolf Bracka. Wraz z Jackiem Syropolskim zaprojektowali Centrum Profilaktyki Nowotworów, budowane przez Fundację TVN z okazji 10-lecia działalności.

Tak projektował Kuryłowicz - zobacz dokument o architekcie

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | Polska Agencja Prasowa