O północy chcą otworzyć Sobieskiego

Warszawa

ZDMTrwa odbudowa jezdni

O północy drogowcy planują otworzyć ulicę Sobieskiego na odcinku od Idzikowskiego do Sikorskiego. Do wieczora zostanie ułożona ostatnia warstwa asfaltu.

Udało się już odtworzyć podbudowę jezdni. – Ostatnia warstwa asfaltu ma zostać ułożona do godziny 19. – wyjaśnia Adam Sobieraj, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Po godzinie 20 swoją pracę zacznie georadar. Jego zadaniem będzie sprawdzenie, czy w okolicy miejsca awarii ciepłowniczej nie została podmyta jezdnia.

Jeżeli urządzenie nie wykryje żadnych ubytków w podbudowie arterii, to przed północą zbierze się komisja ZDM, która dopuści ulicę do ruchu. Jeśli okaże się, że jezdnia została podmyta, utrudnienia komunkacyjne potrwają od kilku dni do nawet 3 tygodni.

ZDM PROPONUJE OBJAZDY:

Zanim jezdnia zostanie otwarta ZDM proponuje nastepoujące objazdy:

Na Wilanów: ul. Sobieskiego - w lewo, Idzikowskiego - w prawo, Witosa - w lewo, Sobieskiego.

Na Ursynów: ul. Sobieskiego - w lewo, Idzikowskiego - w prawo, Witosa - na wprost, Sikorskiego lub ul. Sobieskiego - w prawo, Idzikowskiego - lewo, Puławska - lewo, al. Wilanowska - prawo, Rolna - aleja Komisji Edukacji Narodowej.

Do centrum: z Ursynowa, al. Sikorskiego na wprost przez Sobieskiego; z Wilanowa, Sobieskiego - w prawo, Witosa, łącznicą w lewo, Czerniakowska - w lewo, Jurija Gagarina do Belwederskiej.

Awaria ciepłownicza

Do awarii ciepłowniczej doszło w piątek na skrzyżowaniu al. Sikorskiego i ul. Sobieskiego. Gorąca woda zalała całe skrzyżowanie. Przyczyną wycieku było rozszczelnienie rurociągu o średnicy 1 metra.

bf/su//mz