Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Nurt Wisły porwał dziewczynki. Jedna utonęła

Warszawa

Dziewczynka utonęła w WiśleLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Tragedia nad Wisłą na wysokości Kępy Tarchomińskiej. Dwie dwunastolatki weszły do wody. Porwał je nurt. Jedna z dziewczynek nie żyje.

- Około godziny 18 do Wisły weszły dwie dwunastoletnie dziewczynki. Zostały porwane przez nurt rzeki. Na pomoc ruszyli świadkowie - relacjonuje Antoni Rzeczkowski ze stołecznej policji. Jak dodaje, ratownikom udało się dotrzeć do jednej z dziewczynek i wyciągnąć ją na brzeg. Drugiej nie byli w stanie znaleźć. Zadzwonili po pomoc.

- Prace policjantów i nurków ze straży pożarnej trwały około godziny. Niestety, dziecku nie udało się pomóc. Po 19 odnaleziono jego ciało - mówi Rzeczkowski.

Na miejscu nadal pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Ustalają okoliczności tragedii, między innymi to, czy dzieci były nad Wisłą same, czy pod opieką dorosłych.

mś/b