Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Nurt Wisły porwał 35-latka. Służby nie znalazły mężczyzny

Warszawa

targeo.plTrwa akcja poszukiwawcza mężczyzny

Nurt rzeki porwał mężczyznę, który wraz z kolegą próbował wpław przepłynąć Wisłę w okolicy Góry Kalwarii - podają służby.

Jak poinformował kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, w niedzielę dwóch mężczyzn znajdowało się w Górze Kalwarii i postanowili dopłynąć wpław przez Wisłę do miejscowości Glinki.

- Jeden z mężczyzn, 35-latek, zaczął tonąć na wysokości mostu kolejowego. Jego kolega próbował mu udzielić pomocy, ale nie był w stanie. Wydostał się na brzeg i wezwał pomoc - poinformował Sawicki.

Jeszcze w niedzielę służby rozpoczęły poszukiwania mężczyzny.

- Na miejscu pracowało siedem jednostek straży pożarnej. Specjalistyczna grupa poszukiwawcza używała sonaru, aby odnaleźć mężczyznę. Niestety bezskutecznie. Ze względu na zapadnięcie zmroku nasze działania zostały zawieszone w niedzielę około 21.00 - poinformował st. asp. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku.

Akcja wznowiona w poniedziałek

Jak dodał kom. Sawicki akcja została wznowiona w poniedziałek rano. - Do tej pory nie mamy sygnałów, aby mężczyzna dotarł do miejsca zamieszkania, czy skontaktował się z bliskimi. Trwa akcja poszukiwawcza - powiedział po godzinie 10 policjant.

Jak poinformował funkcjonariusz o godz. 19, akcja poszukiwawcza została zakończona. Fragment rzeki został dokładnie przeczesany i mężczyzny nie udało się odnaleźć. Od wtorku praca policji będzie polegała jedynie na obserwacji brzegów rzeki, a także na zbieraniu informacji. - To będą rutynowe działania podejmowane w takiej sytuacji - podkreślił kom. Sawicki.

ło/ran