Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Numer 999 już działa

Warszawa

shutterstock.comNie działa numer alarmowy

"Numer 999 na Pogotowie Ratunkowe nie działa" - napisał na Kontakt 24 Łukasz, mieszkaniec Warszawy. Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie potwierdza, że doszło do awarii. W nocy udało się problem rozwiązać, numer już działa.

"Przepraszamy, wybrany telefon nie odpowiada" - taki komunikat usłyszał mieszkaniec Warszawy, który próbował wezwać karetkę pogotowia dzwoniąc pod alarmowy numer 999. Jak napisał na Kontakt 24 Łukasz, numer może nie działać na terenie całej Warszawy.

Problem z systemem

- Mogę potwierdzić, że doszło do awarii. Jest naprawiana. Nie wiemy, czym jest spowodowana - powiedział redakcji Kontaktu 24 dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się również z Bartoszem Milczarczykiem, rzecznikiem Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa, który również potwierdził, że linia 999 nie działa, podkreślił jednak, że tym numerem nie operuje Warszawa.

- Rzeczywiście jest jakiś problem z przychodzącymi telefonami. Centrala numeru 999 ma problem z systemem. Operator podjął działania w celu jego rozwiązania. Jako miasto jesteśmy w kontakcie z różnymi centralami do typu zgłoszeń. Jeżeli mieszkańcy Warszawy zadzwonią pod numer 112 bez problemu połączą się z dyspozytorem - poinformował Milczarczyk.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT 24

mz/aw