Nożownik z Agory zatrzymany w Białymstoku

Warszawa

ksp.waw.plNożownik zatrzymany

Nożownik, który w siedzibie Agory zaatakował Marka Matczaka, działacza Partii Demokratycznej, został zatrzymany w Białymstoku. Łukaszowi S., za próbę usiłowania zabójstwa może grozić nawet dożywocie - podała policja.

Atak na Marka Matczaka na moment wstrząsnął warszawskimi mediami. 28 marca o godz. 18:00 nieznany mężczyzna wszedł do kawiarni w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej i dźgnął nożem działacza Partii Demokratycznej, który siedział przy jednym ze stolików.

Nożownik zadał kilka ciosów i uciekł. Poszkodowany trafił do szpitala.

Apael policji zadziałał

Chociaż nóż sięgnął płuca, obrażenia Matczaka nie okazały się poważne. W poszukiwania mężczyzny zaangażowały się media ogólnopolskie, prasa, telewizja i liczne portale społecznościowe. Policjanci apelowali o wszelkie informacje, mogące pomóc w namierzeniu sprawcy.

Przełom nastąpił w momencie, gdy policjanci dotarli do osób, które rozpoznały mężczyznę ze zdjęcia z monitoringu. Dzięki temu błyskawicznie namierzyli adres nożownika. Mimo to przez kilka tygodni mężczyźnie udawało się ukrywać przed policją. W ręce mudurowych wpadł w Białymstoku. Łukasza S. przewieziono do komendy na warszawskim Mokotowie.

Dzięki zebranym dowodom prokurator mógł przedstawić nożownikowi zarzuty usiłowania zabójstwa. Grozi mu 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

band/roody