Najnowsze

Nożownik tymczasowo aresztowanyza atak na policjantów

Najnowsze

Policjant raniony przy Ordynackiej
Policjant raniony przy OrdynackiejLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Są zarzuty dla Ibrahima H., który w czwartek zaatakował policjantów na Ordynackiej. Prokuratura skierowała też wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Ibrahim H. usłyszał dwa zarzuty. - Pierwszy: czynnej napaści na funkcjonariuszy policji, którzy podjęli wobec niego interwencję. I drugi: narażenia jednego z nich na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - powiedział tvnwarszawa.pl Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- Prokurator skierował również wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec Ibrahima H. - dodał.

W sobotę Łapczyński poinformował o zastosowaniu tymczasowego aresztu na trzy miesiące dla podejrzanego.

Obywatel Izraela

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 15.30 na Ordynackiej. - Policjanci podjęli interwencję wobec osoby, która dziwnie się zachowywała, miała poruszać się z niebezpiecznym narzędziem - podawał Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Na miejscu okazało się, że mężczyzna ma nóż, którym ranił jednego z funkcjonariuszy. Policjantowi nic poważnego się nie stało, został opatrzony na miejscu.

Na miejsce, w którym doszło do ataku, pojechał reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. - Funkcjonariusz ma zabandażowaną głowę, miejsce zdarzenia jest zabezpieczone taśmą - relacjonował.

Napastnik to 24-letni obywatel Izraela.

kw/mś/md

Pozostałe wiadomości