Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

Nóż Gamma się kurzy, chorzy na raka czekają

Najnowsze

| Fakty po południufot. Jcganz/Wikipedia

Kiluset pacjentów chorych na nowotwory czeka w kolejce, a jedyny w Polsce aparat, który może im pomóc, stoi bezczynnie – donosi "Życie Warszawy".

Sytuacja ma miejsce w szpitalu Bródnowskim.

Służący do usuwania guzów mózgu aparat Gamma Knife, o którym pisaliśmy na tvnwarszawa.pl już pół roku temu, kosztował 38 mln złotych. Wciąż nie jest używany, ponieważ jego właściciel, firma Allenort, nie może porozumieć się z NFZ. Koszt jednego zabiegu to 30 tys. złotych.

10 zabiegów i koniec

– Przeprowadziliśmy darmowe leczenie u 10 pacjentów którzy nie mogli dłużej czekać – mówi w rozmowie z ŻW dr Grzegorz Goryszewski, prezes Allenort. – Na tym nasze możliwości pomocowe niestety się kończą – dodaje.

Wanda Pawłowicz, rzecznik mazowieckiego NFZ twierdzi, że przeciągające się rokowania są spowodowane niepełną dokumentacją. – To pierwsze tego typu urządzenie w Polsce. Być może fundusz nie ma jeszcze wypracowanych procedur – dodaje Goryszewski.

Ile jeszcze potrwają negocjacje? Nikt nie potrafi odpowiedzieć.

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty po południu