Nowy tramwaj z poślizgiem przez błędy w projekcie

Warszawa

| Konkret24, rp.pl; zdjęcie:fot. tvnwarszawa.pl

Obiecywana przez władze Warszawy nowa trasa tramwajowa na Powstańców Śląskich nie powstanie w tym roku - podaje "Życie Warszawy". Powód? Projekt zawiera liczne błędy i czekają go poprawki.

W grudniu 2010 roku urzędnicy podpisali umowę na projekt budowę linii między ul. Radiową, a urzędem dzielnicy Bemowo. Zapowiadali także, że jeszcze w tym roku pojedziemy nową linią. Niestety na zapowiedziach się skończyło.

Gdzie tkwi problem?

- Mamy problem z projektem nowej trasy - powiedział w "Życiu Warszawy" prezes Tramwajów Warszawskich Krzysztof Karos. - Z powodu likcznych zastrzeżeń do docelowej organizacji ruchu musieliśmy zlecić duże zmiany w projekcie. Nie mamy jeszcze wszystkich uzgodnień, nie wystąpiliśmy też o pozwolenie na budowę. - dodaje.

Miejski inżynier ruchu Janusz Galas ma szerg zastrzeżeń do docelowej organizacji ruchu. Podkreśla, że w projekcie jest m.in. zła obsługa komunkacyjna osiedla przy ulicy Hery, brak pełnego dojazdu do sklepu Stokrotka i centrum Aplauz, oraz uważa za konieczne przebudowę ulic Pełczyńskiego i Kazubów.

Te i inne wytyczne inżyniera ruchu przekreślają nadzieje na ukończenie prac w tym roku. Prace powinny już trwać, a nie wiadomo nawet kiedy się zaczną.

as