Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nowy Teatr w zajezdni MPO. Pierwsza premiera za rok?

Warszawa

Prezydent Warszawy oraz Minister Kultury zainaugurowały przebudowę siedziby Nowego Teatru w Warszawie. Efekty modernizacji zabytkowej hali warsztatowej mieszkańcy stolicy mają zobaczyć jesienią przyszłego roku.

Dyrektor artystyczny Nowego Teatru - Krzysztof Warlikowski nie mógł być obecny podczas konferencji, ponieważ przebywa aktualnie w Brukseli. Zabrał jednak głos w związku z rozpoczęciem inwestycji

- Bardzo się cieszę, że nasze wieloletnie marzenie o stworzeniu przestrzeni wolnej kultury na Mokotowie, krok po kroku nabiera ciała. Mam nadzieję, że za rok, zgodnie z planem, będę mógł was zaprosić na Madalińskiego, do naszej pięknej hali na premierę w Nowym Teatrze - powiedział Warlikowski. Dodał, że dziękuje tym, dzięki którym może się spełniać jego marzenie, czyli przede wszystkim miastu stołecznemu Warszawie.

Na konferencji obecna była prezydent stolicy.- Jestem przekonana, że tu - w Centrum Kultury Nowy Teatr – każdy znajdzie coś dla siebie. Liczę przy tym, że wspólnie wykreujemy instytucję artystyczną rozpoznawalną w Warszawie i poza jej granicami, inspirującą i poszukującą - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Rewitalizacja hali

Najważniejszym elementem inwestycji jest rewitalizacja hali o powierzchni ok. 2800 metrów kwadratowych. Hala, do 2012 roku służąca obsłudze urządzeń i pojazdów MPO, zmienia się w wielofunkcyjną przestrzeń wykorzystywaną do realizacji widowisk i pokazów. Wnętrze, a przede wszystkim sala teatralna będzie bardziej przypominała studio filmowe niż klasyczne wnętrze teatralne. Oprócz sceny, w hali znajdzie się także sala prób, dwukondygnacyjna część zaplecza artystycznego i technicznego z magazynem oraz obszerne foyer.

- Dzisiejsze rozpoczęcie realizacji tej inwestycji to dla mnie kolejny dowód na dobrą współpracę z Miastem. To nie pierwsza inwestycja, którą wspólnie realizujemy. Mamy bardzo dobre doświadczenia do tej pory. Wielkie otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich, Centrum Nauki Kopernik, no i oczywiście Muzeum Warszawskiej Pragi. Czekają na nas następne wyzwania. Nowy Teatr nie będzie na pewno ostatnią inwestycją realizowaną wspólnie - powiedziała Małgorzata Omilanowska podczas dzisiejszej konferencji Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowy Teatr jest producentem spektakli teatralnych, wydarzeń cyklicznych, wydarzeń jednorazowych, festiwali o charakterze krajowym i międzynarodowych, wydarzeń edukacyjnych. Część realizacji Nowego Teatru odbywa się w ramach koprodukcji krajowych i zagranicznych.

lata