Nowy szef stołecznej policji: jestem gotowy na Euro

Warszawa

fot. KSP

Były świętokrzyski komendant wojewódzki policji nadinsp. Mirosław Schossler przejął we wtorek obowiązki komendanta stołecznego. Schossler zastąpił na tym stanowisku nadinsp. Adama Mularza. Dotychczasowy szef KSP odszedł "ze względów osobistych".

Mularz podziękował policjantom za wspólne lata służby. - Tę komendę zostawiam w najlepszym stanie, jakim mogliśmy ją razem zbudować i oddaję ją w najlepsze ręce, w jakie można ją oddać - powiedział Mularz.

Uroczystość, w której uczestniczył m.in. komendant główny nadinsp. Marek Działoszyński, odbyła się w Komendzie Stołecznej Policji.

- Myślę, że to czas, który pan komendant będzie dobrze wspominał. Myślę, że jego wybór o zakończeniu kariery służbowej policjanta będzie miał przełożenie na służbę państwu. Jednocześnie chcę podziękować za wieloletnią, bardzo efektywną służbę - powiedział Działoszyński, zwracając się do Mularza.

"Jestem gotowy na Euro"

Witając nowego szefa KSP Działoszyński podkreślił, że garnizon stołeczny jest najważniejszą i najbardziej newralgiczną jednostką policji w kraju. W KSP zatrudnionych jest 9,3 tys. policjantów i 1,8 tys. cywilów.

Schossler zapewnił, że zrobi wszystko, aby stołeczna policja, tak jak do tej pory cieszyła się zaufaniem i autorytetem. - Cieszę się, że mogę objąć to stanowisko i uważam, że jest we mnie potencjał. Jestem w stanie przejść przez ten trudny okres, jakim jest Euro 2012 - powiedział.

Z Kielc do Warszawy

Mirosław Schossler ma 44 lata, do policji wstąpił w 1991 r. Pracował w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą w Rzeszowie. W 1993 r. ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W 2004 r. został naczelnikiem wydziału dw. z korupcją KWP w Rzeszowie. Od lutego 2005 r. pracował w CBŚ w Warszawie, gdzie został naczelnikiem wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości ekonomicznej. Obowiązki zastępcy dyrektora CBŚ KGP pełnił od grudnia 2005 r. do stycznia 2006 r., a w listopadzie 2006 r. został naczelnikiem wydziału nadzoru i spraw ogólnych CBŚ. Od lutego 2007 r. był I zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu. W grudniu 2007 r. został mianowany komendantem wojewódzkim policji w Kielcach.

Zmiany na Mazowszu

W połowie stycznia rezygnację ze służby, w związku z odejściem na emeryturę, złożył komendant mazowieckiej policji nadinsp. Ryszard Szkotnicki. Jego obowiązki pełni dotychczasowy I zastępca mł. insp. Rafał Batkowski.

PAP/par//ec