Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Nowy Świat: tu były pierwsze starcia z policją

Warszawa

Akcja policji na Nowym Świecie - fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Przepychanki i akcja policji na Nowym Świecie. Grupa anarchistów sympatyzujących z "Kolorową Niepodległa" zabarykadowała się w kawiarni Nowy Wspaniały Świat. Została wyprowadzona przez policję.

- Prawdopodobnie jest to grupa anarchistów - ok. 50 osób. Wdali się oni w bójkę z patrolem policji. Zaatakowani funkcjonariusze wezwali posiłki, przyjechało ok. 20 radiowozów. Policjanci są bardzo mocno uzbrojeni, mają strzelby gładkolufowe, hełmy z przyłbicami. W tej chwili policjanci oddzielili kordonem wszystkich spacerowiczów od tego miejsca - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

- Ulica Nowy Świat została zamknięta - mówił reporter tvnwarszawa.pl.

"Zaatakowali policjantów"

- Grupa około 100 osób zaatakowała policjantów. Sytuacja została już opanowana - informował o godzinie 12.30 Maciej Karczyński, rzecznik KSP. - Zostali wylegitymowani, część z nich trafiła na komendę - dodaje. I zaznacza: - Apeluję o rozsądek i rozwagę.

- Policja wkłada tych ludzi do radiowozów, mają trafić do komendy na Wilczej - podaje Zieliński.

Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza i udział w bójce grozi im kara do trzech lat więzienia.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, wśród zatrzymanych osób są także anarchiści z Niemiec.

fot. Tomasz Zielinski/tvnwarszawa.pl
Nowy Świat zamknięty - fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

mz