Nowy standard na Wyścigach. Zmodernizują drugą trybunę

Warszawa

materiały prasoweWizualizacja nowego toru

- W przyszłym sezonie Tor Wyścigów Konnych Służewiec uzyska standard międzynarodowego toru klasy A - zapewnia ich zarządca Totalizator Sportowy. Będzie to możliwe dzięki modernizacji trybuny II i dobudowaniu drugiego skrzydła tego obiektu zgodnie z przedwojennymi projektami TWKS.

Na całość prac modernizacyjnych do rozpoczęcia sezonu w 2015 roku przeznaczonych zostanie w sumie ponad 41 milionów złotych. Jak informuje inwestor, plany uzyskały już pozytywną opinię wojewódzkiego konserwatora zabytków.

- Tor zostanie gruntownie zmodernizowany i będzie to sprzyjało rozwojowi wyścigów w Warszawie i Polsce. Funkcja podstawowa toru, czyli trening koni oraz wyścigi konne będą nadal dominujące - zapewnia rzecznik prasowy Toru Służewiec Przemysław Stasz.

Chcą otworzyć trybunę II

Kluczowym elementem planu modernizacji jest prowadzony już remont trybuny II, która do tej pory była wyłączona z użytkowania. Oznacza to, że w przyszłym sezonie możliwe będzie dokończenie tam prac i otwarcie jej dla widzów, co zwiększy pojemność służewieckiego obiektu o ponad 3,4 tysiąca zadaszonych miejsc.

Jednocześnie kontynuowana będzie modernizacja trybuny I, a w planach jest przygotowanie projektu przebudowy toru głównego oraz modernizacja budynku łaźni.

- Dotychczasowe prace modernizacyjne miały w pierwszej kolejności służyć zabezpieczeniu możliwości rozgrywania wyścigów konnych. Obecnie prowadzone prace będą pierwszym etapem o tak dużej skali, który pozwoli nam odnowić kluczowe obiekty i przywrócić dawną świetność Toru Wyścigów Konnych Służewiec - podkreśla prezes Totalizatora Sportowego Wojciech Szpil.

45 mln na modernizację

Totalizator wydał od 2008 roku (gdy objął zarządzanie TWKS) na modernizację w sumie ponad 45 milionów złotych.

Właścicielem całej nieruchomości Tor Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie jest Skarb Państwa, a prawo własności wykonuje Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa. 14 maja 2008 roku Polski Klub Wyścigów Konnych zawarł z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o. umowę dzierżawy na czas określony - 30 lat, z możliwością jej przedłużenia.

Obecnie w fazie analizy znajduje się projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu Warszawy. Przewiduje on, że teren TWKS w całości będzie przeznaczony pod usługi sportowe jako funkcji wiodącej oraz pod inne usługi, w tym: wystawiennicze, hotelarskie, gastronomiczne, handlowe, turystyczne, kulturalne.

"Styl Warszawski" na Torze Wyścigów Konnych:

Lipcowe gonitwy o Puchar Prezydenta RP:

Styl grających na wyścigach
Ludwik Lis /Tvn Warszawa

PAP/lata/b

Kapelusze, konie i wielkie emocje na Służewcu
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl