Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Nowy sposób na kałuże i na dziurawe chodniki

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvwnarszawa.plDywan lekarstwem na dziury

Żoliborz nie od dziś słynie z awangardowych rozwiązań rozmaitych miejskich problemów. Być może właśnie tam wynaleziono właśnie genialny sposób na dziurawe drogi.

Nowa metoda jest najwyraźniej dopiero w fazie testów, bo warszawscy drogowcy oficjalnie się nią nie pochwalili. Prowadzone są przy ulicy Krasińskiego, a konkretnie na przystanku autobusowym przy skrzyżowaniu z Czarnieckiego.

Starą, niezbyt równą nawierzchnię chodnika zastąpiła tam... wykładzina dywanowa. - To nowe, awangardowe rozwiązanie problemu dziurawych chodników - komentuje internauta, który opublikował zdjęcie chodnika w jednym z serwisów społecznościowych.

Jak widać na zdjęciu, wykładzina doskonale znosi też nędzną pogodę, jaką warszawiaków przywitał czwartkowy poranek. Aż prosi się, by drogowcy poszli za ciosem - wypełnione wodą koleiny na przystanku można na przykład przykryć perskim dywanem. Może nie będzie wygodniej, ale z pewnością ładniej!

roody