Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nowy rozkład SKM. "Liczba połączeń się nie zmniejszy"

Warszawa

ZTMZmiany w rozkładzie SKM

Od niedzieli pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursowały według nowego rozkładu jazdy. Urzędnicy zapewniają, że liczba połączeń się nie zmniejszy, zmiany są związane wyłącznie z pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych wokół stolicy.

Modyfikacje rozkładów jazdy linii S1, S2 i S3 są niewielkie – niektóre z pociągów będą odjeżdżały o kilka minut wcześniej lub później w porównaniu do rozkładu obowiązującego obecnie. Natomiast rozkład jazdy linii S9 zostanie dostosowany do zmienionego rozkładu pociągów Kolei Mazowieckich.

Powód? Remonty

- Zmiany są związane wyłącznie z remontami infrastruktury torowej poza aglomeracją warszawską. Prace wpływają na wszystkie pociągi, które jadą do Warszawy, stąd drobna korekta rozkładu – mówi Magdalena Lerczak, rzeczniczka SKM.

Pasażerowie z Sulejówka korzystający z pociągów KM będą mieli do dyspozycji jedno połączenie więcej (do stacji Warszawa Gdańska przez Warszawę ZOO, odjazd z Sulejówka Miłosny o godz. 7.06).

W kwietniu znów się zmieni

Zmodyfikowany rozkład wchodzi w życie w niedzielę 10 lutego i będzie obowiązywał do 13 kwietnia. Po tej dacie planowane są budowa przystanku Ursus Niedźwiadek oraz na odcinku Legionowo-Wieliszew, dlatego konieczne będą kolejne modyfikacje w rozkładzie.

W związku z zapowiedzianymi przez ratusz oszczędnościami w komunikacji, narzuca się pytanie, czy nie zostanie ograniczona liczba połączeń.

- Poszczególne warianty oszczędnościowe, w zależności od konieczności wprowadzenia ograniczeń w finansowaniu komunikacji miejskiej, mogą obejmować redukcję oferty SKM, jednak nie będzie się odbywała kosztem przewozów regionalnych realizowanych w godzinach szczytu w dni powszednie – zapewnia wiceprezydent Jacek Wojciechowicz w odpowiedzi na interpelację jednego z radnych.

bako//ec