Nowy rozkład SKM

Warszawa

fot. ZTM

11 grudnia na trzech liniach Szybkiej Kolei Miejskiej będą obowiązywały nowe rozkłady jazdy. Największe zmiany szykują się na trasie Pruszków–Warszawa–Otwock. ZTM zapowiada także uruchomienie linii S3, którą za kilka miesięcy mają pojechać pociągi na lotnisko Chopina.

Na linii S1 kursującej na trasie Pruszków–Warszawa–Otwock zmieni się godzina wielu odjazdów ze względu na prace modernizacyjne pomiędzy stacją Warszawa-Włochy a Pruszków. Ponadto pojawi się dodatkowy kurs o godzinie 7:21 z Pruszkowa do Warszawy Wschodniej. Na kilku kursach składy linii S1 będą wydłużone.

15 stycznia 2012 roku rozkład jazdy będzie ponownie zmodyfikowany po zakończeniu prac modernizacyjnych.

Linia S2 będzie kursować co 30 minut. Docelowo linia będzie wydłużona do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Do tego czasu pociągi będą kursować na trasie skróconej do Warszawy Zachodniej.

Linia S9 (Warszawa Gdańska–Legionowo/Wieliszew) będzie obsługiwana w całości przez Szybką Kolej Miejską. Definitywnie znikną więc z niej najstarsze pociągi EN-57, którymi obsługiwały linię Koleje Mazowieckie. Rozkład jazdy linii S9 zostanie nieznacznie zmodyfikowany od 9 stycznia (wtedy też zmieni się rozkład na linii KM9, w związku z kolejnym etapem prac torowych).

Nowe połączenia

W momencie udostępnienia linii kolejowej na lotnisko Chopina uruchomiona zostanie linia S3 na trasie: Legionowo–Warszawa Lotnisko Chopina (kursująca co godzinę). Dodatkowo ZTM planuje, że na linii S9 kursować mają co godzinę pociągi Kolei Mazowieckich relacji Modlin–Warszawa Lotnisko Chopina.

Skoordynowane rozkłady

Jak informują urzędnicy ZTM dzięki skoordynowaniu nowych rozkładów SKM i KM udało się m.in.: m.in. wydłużyć część pociągów Kolei Mazowieckich do i ze stacji Warszawa Rembertów. Tym samym odciążone zostaną pociągi linii S2 z Sulejówka Miłosnej oraz KM2 z Siedlec.

SPRAWDŹ NOWE ROZKŁADY SKM

SPRAWDŹ NOWY ROZKŁAD PKP INTERCITY

SPRAWDŹ NOWY ROZKŁAD KM

bf/par