Nowy rozkład PKP

Warszawa

fot. tvnwarszawa.pl

Od 1 września będzie obowiązywać nowy rozkład pociągów. Zmiany związane są z kolejnym etapem prac modernizacyjnych na torach. Utrudnienia czekają podróżujących m.in. na trasie z Warszawy do Krakowa, Gdańska, Poznania i Przemyśla.

- Zależy nam na tym, by pasażerowie byli jak najlepiej informowani o wszystkich zmianach w rozkładzie spowodowanych remontami torów - podkreśla Beata Czemerajda, z biura prasowego PKP Intercity. - Podjęliśmy już szereg działań w tej kwestii. Punkty informacyjne są ich uzupełnieniem - dodaje.

Intercity uruchomiło w sumie trzynaście dodatkowych punktów informacyjnych na dworach. Są to zarówno punkty stacjonarne, jak również mobline, gdzie pracownicy ubrani w kamizelki z logo Spółki udzielą informacji podróżnym.

Początek września najgorszy

Najwięcej utrudnień czeka pasażerów na początku września. Objazdami pojadą m.in. pociągi na trasach Warszawa - Kraków oraz Warszawa - Gdynia. W pierwszym tygodniu września nastąpią przerwy w ruchu na linii Warszawa - Kraków i Warszawa - Gdańsk.

W związku z objazdami podróż z Warszawy do Krakowa wydłuży się o ok. 1,5 godziny i wyniesie ok. 4,5 godz. W przypadku podróży PKP Intercity z Warszawy do Trójmiasta, pociągi w tych dniach będą jeździły drogą okrężną przez Toruń i Iławę. Pominą stację Działdowo i Ciechanów. Czas podróży do Gdyni będzie dochodził do 8 godzin i będzie o 1,5 godziny dłuższy, niż obecnie.

Zmiany nastąpiły również na linii Warszawa - Olsztyn. Pociągi dojadą z Warszawy do Mławy, a tam pasażerowie przesiądą się do autobusów komunikacji zastępczej, które dowiozą ich do Olsztyna.

Najdłuższa podróż czeka osoby jadące ze stolicy do Przemyśla, która wyniesie ponad 10 godz. Dłużej będzie się też jechało z Warszawy do Poznania, ze względu na prace na odcinku Łowicz - Kutno. Czas przejazdu wyniesie ok. 3 godz. 50 min. O kilkanaście minut krócej wynosi podróż z Warszawy do Łodzi.

as/PAP