Nowy rozkład na trasie do Legionowa

Warszawa

| Fakty TVNfot. TVN Warszawa

Od środy wielkie zmiany w rozkładach jazdy pociągów podmiejskich. W związku z zamknięciem linii średnicowej zawieszonych będzie wiele połączeń. Za to na linii kolejowej S9 (tzw. legionowskiej) połączeń przybędzie - zapowiada ZTM.

Mieszkańcy Białołęki, Legionowa i Wieliszewa korzystający z linii kolejowej S9 będą mieli do dyspozycji 71 kursów w obu kierunkach.

Do Wieliszewa pojedzie 12 pociągów w dni robocze i 9 w dni wolne od pracy. Co najmniej do końca roku szkolnego połączenie z Wieliszewa (odjazd o godz. 6:51) do Warszawy Gdańskiej zostanie wzmocnione dodatkową jednostką.

- Kolejnym udogodnieniem dla pasażerów ma być skoordynowanie rozkładu S9 i Kolei Mazowieckich. W przypadku dłuższych przerw pomiędzy połączeniami KM, lukę na odcinkach Warszawa–Legionowo i Legionowo–Warszawa, wypełnić mają składy S9 - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Częstotliwość kursowania

Pociągi KM i S9 w szczycie porannym i popołudniowym, będą kursowały co ok. 30 minut. Zmiana rozkładu jazdy możliwa jest dzięki zakończeniu kluczowych prac modernizacyjnych na trasie Warszawa-Gdańsk w aglomeracji warszawskiej.

ZAMYKNIĘCIE LINII ŚREDNICOWEJ - CZYTAJ WIĘCEJ

su/par