Nowy rodzaj biletów do kupienia w autobusach

Warszawa

ZTMTaka naklejka informuje, że w pojeździe kupisz bilet pojazdowy

Od poniedziałku do dyspozycji pasażerów oddane zostały 82 biletomaty, w których można kupić nowy rodzaj biletu- pojazdowy. Maszyny umieszczono w autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych. Kolejnych 500 biletomatów pojawi się do końca tego roku. We wszystkich pojazdach MZA zostaną zamontowane do końca 2014 roku.

Cena biletu pojazdowego jest taka sama jak biletu jednorazowego, czyli 3,60 w pierwszej strefie, oraz 5,60 za bilet ważny w pierwszej i drugiej strefie. W biletomatach są dostępne także bilety ulgowe (z 50 % zniżką).

Ważny 120 minut

Bilet jednorazowy pojazdowy uprawnia do jednego przejazdu tylko i wyłącznie pojazdem, w którym został kupiony. Od chwili jego zakupu jest ważny 120 minut.

W trakcie drukowania biletu na wyświetlaczu biletomatu pojawia się komunikat „Bilet skasowany”, w językach polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim, dlatego biletu nie trzeba kasować.

Bilet można kupić jedynie za pomocą karty płatniczej.

Biletomaty z dodatkową funkcją

Prócz sprzedaży biletów pojazdowych, nowe biletomaty zostały wyposażone w dodatkową funkcję, umożliwiającą zakodowanie biletu kupionego przez Internet.

Dotychczas bilety ZTM nabyte przez Internet można było zakodować w 43 punktach, zlokalizowanych przede wszystkim na stacjach metra.

Specjalne oznaczenia

Wraz z wprowadzeniem jednorazowego biletu pojazdowego oraz nowego typu biletomatów, Zarząd Transportu Miejskiego oznaczył piktogramami autobusy, w których można kupić bilety pojazdowe. Naklejki zostały umieszczone przy drugich drzwiach

Z myślą o cudzoziemcach, piktogram przygotowano w wersji dwujęzycznej – polskiej i angielskiej.

ZTM/su