Nowy program fontann na Podzamczu: Bazyliszek i podziemna Warszawa

Warszawa

M. Radwański / urząd miastaPokazy co weekend

Czy stołeczne mosty i latarnie świecą nocą dzięki czarodziejom? Tego dowiemy się podczas tegorocznego pokazu w Multimedialnym Parku Fontann. Premiera nowego show 1 maja.

"Światło wody" – pod tą nazwą kryje się nowy program przygotowany przez Stołeczną Estradę na sezon 2015. Jak zapowiada firma, tym razem na wodnym ekranie zobaczymy opowieść o podziemnym świecie, po którym poprowadzi nas Bazyliszek.

Światła, lasery, muzyka

W animacjach pojawi się m.in. Złota Kaczka i czarodziej sterujący neonami, mostami, latarniami oraz fontannami. - Całość to fantastyczna opowieść o tym, jak dostarczana jest moc Warszawie - zapowiada SE.Obrazom prezentowanym na wodnym ekranie towarzyszyć będą komputerowo sterowane fontanny, światła i lasery oraz muzyka. Pokaz trwa 25 minut, będzie można go zobaczyć w każdy piątek i sobotę od 1 maja do 26 września (w maju i we wrześniu start o godzinie 21.00, w czerwcu, lipcu i sierpniu o godzinie 21.30).- Nowy, atrakcyjny program pokazów w Multimedialnym Parku Fontann stał się już tradycją - zapowiada prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Co roku są one bardzo widowiskowe i ich weekendowe prezentacje biją frekwencyjne rekordy. Zeszłoroczny sezon zamknęliśmy liczbą blisko 800 tysięcy widzów, którzy podziwiali nocne spektakle – dodaje.TAK WYGLĄDAŁ UBIEGŁOROCZNY POKAZ:

Premierowy pokaz fontann
TVN24

Miliony barw

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. Atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB (każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw).Ekran z rozpylonej wody wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

TAK WYGLĄDA SERCE FONTANN:

O działaniu fontann mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady
TVN24

ran/r