Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Nowy pasażer PKP urodził się na dworcu Śródmieście

Najnowsze

TVN24Na dworcu Warszawa Środmieście urodziło się dziecko

"Na dworcu Warszawa Śródmieście przed chwilą urodziło się dziecko" - poinformowały w środę po południu PKP. W niecodziennym rozwiązaniu przyszłą mamę wspierał jej partner, ochroniarze i policjanci.

Do niecodziennej sytuacji doszło około godziny 17. - Wszystko trwało około dziesięciu minut. Poród odbierał partner kobiety, najprawdopodobniej ojciec dziecka. Pomagali mu ochroniarze i policjanci - relacjonował reporter TVN24 Konrad Borusiewicz.

Mama i noworodek od razu trafili pod opiekę ratowników medycznych. - Wszystko przebiegło w porządku, jak na te warunki. Dziecko jest zdrowe. Zostało zabrane do szpitala. My przygotowujemy teraz kolejarską wyprawkę - mówił Tomasz Leś z biura prasowego PKP.

I dodał, że będzie to coś, co ma sprawić, że maluch w przyszłości będzie interesował się kolejami. Za pośrednictwem mediów PKP złożyły też gratulacje świeżo upieczonym rodzicom.

Na dworcu Warszawa Śródmieście przed chwilą urodziło się dziecko :) Gratulacje rodzicom przesyła całe PKP! ;)— PKP S.A. (@PKP_SA) 29 sierpnia 2018

Jak wyjaśniła z kolei Ewa Szymańska-Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji, rodzącą kobietę wspierali funkcjonariusze prewencji.

- Dziś są już po służbie. W czwartek rano poznamy szczegóły tej niecodziennej sytuacji - zapowiedziała w środę wieczorem.

kk/r