Nowy pasażer PKP urodził się na dworcu Śródmieście

Warszawa

TVN24Na dworcu Warszawa Środmieście urodziło się dziecko

"Na dworcu Warszawa Śródmieście przed chwilą urodziło się dziecko" - poinformowały w środę po południu PKP. W niecodziennym rozwiązaniu przyszłą mamę wspierał jej partner, ochroniarze i policjanci.

Do niecodziennej sytuacji doszło około godziny 17. - Wszystko trwało około dziesięciu minut. Poród odbierał partner kobiety, najprawdopodobniej ojciec dziecka. Pomagali mu ochroniarze i policjanci - relacjonował reporter TVN24 Konrad Borusiewicz.

Mama i noworodek od razu trafili pod opiekę ratowników medycznych. - Wszystko przebiegło w porządku, jak na te warunki. Dziecko jest zdrowe. Zostało zabrane do szpitala. My przygotowujemy teraz kolejarską wyprawkę - mówił Tomasz Leś z biura prasowego PKP.

I dodał, że będzie to coś, co ma sprawić, że maluch w przyszłości będzie interesował się kolejami. Za pośrednictwem mediów PKP złożyły też gratulacje świeżo upieczonym rodzicom.

Jak wyjaśniła z kolei Ewa Szymańska-Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji, rodzącą kobietę wspierali funkcjonariusze prewencji.

- Dziś są już po służbie. W czwartek rano poznamy szczegóły tej niecodziennej sytuacji - zapowiedziała w środę wieczorem.

kk/r