Nowy park na Ochocie. Zdecyduj, jak ma wyglądać

Warszawa

Urząd dzielnicy OchotaProjekt parku Zachodniego

Siłownia plenerowa, wybieg dla psów, plac z fontanną i kawiarenka? Mieszkańcy dzielnicy Ochota zdecydują, co powstanie w nowym parku Zachodnim, naprzeciwko dworca Zachodniego.

Nowy park ma zostać urządzony w rejonie skrzyżowania ul. Bitwy Warszawskiej 1920 i Al. Jerozolimskich.Dziś jest tam teren zielony z drzewami. Dzielnica ma już projekt, który przewiduje m.in. budowę boisk, fontanny, wybiegu dla psów czy tzw. ptasiego zakątka, czyli miejsca, w którym mogłyby osiedlać się ptaki.

ZOBACZ PROJEKT W PEŁNEJ ROZDZIELCZOŚCI.

Zobacz też opis projektu.

Ochota liczy na pieniądze od miasta, które umożliwią budowę parku w latach 2016-2017. Potrzeba ok. 7 mln zł.

- Ze względu na to, że projekt został wybrany w zeszłym roku w ramach budżetu partycypacyjnego, jesteśmy zobligowani do zrealizowania go. Liczymy, że zostaną nam przyznane pieniądze, ponieważ koncepcja jest bardzo ciekawa. Mamy również nadzieję, że zanim rozpoczniemy budowę parku, ruszą prace przy budowie trasy tramwajowej w kierunku Wilanowa - mówi Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka dzielnicy Ochota.

Konsultacje z mieszkańcami

Planowane są spotkania konsultacyjne, podczas których mieszkańcy będą mogli zapoznać się z projektem parku, porozmawiać z władzami dzielnicy oraz zgłosić swoje pomysły czy uwagi:

- 20 kwietnia (poniedziałek), godzina 18:00, w XLVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Dembowskiego ul. Szczęśliwicka 50/54;

- 21 kwietnia (wtorek), godzina 16:00, w Urzędzie Dzielnicy Ochota, ul. Grójecka 17a, s. 121;

- 28 kwietnia (wtorek), godz. 16.30, Komisja Polityki Przestrzennej, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Dzielnicy Ochota, ul. Grójecka 17a;

- 5 maja (wtorek), , godzina 18:00, spacer po parku Zachodnim, zbiórka przy przychodni, ul. Szczęśliwicka 36.

Uwagi można również zgłaszać drogą elektroniczną na adres konsultacjespoleczne@urzadochota.waw.pl oraz osobiście, w Wydziale Obsługi Mieszkańców Dzielnicy Ochota w godzinach pracy urzędu.

ło/lulu