Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Nowy neon nad wejściem do PKiN

  TVN Warszawa

  Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plNowe węże świetlne nad głównym wejściem PKiN

  Prace remontowe nad neonem zainstalowanym nad wejściem głównym do Pałacu Kultury i Nauki rozpoczęły się na początku sierpnia. Neon pochodził z lat 70-tych. W środę po raz pierwszy rozbłysł nowy neon, o czym wspomniał na jednym z profili społecznościowych prezydent Warszawy, Jarosław Jóźwiak.

  O tym, że władze PKiN zdecydowały się na remont neonu, pisaliśmy w czerwcu. Jak informuje PKiN, zakres remontu objął konstrukcję, podkłady literowe, wymianę instalacji elektrycznej i liter neonowych. W połowie wrześnie rozpoczęły się prace z montażem napisu, a później tylko czyszczenie oraz malowanie. W środę nowy neon rozbłysł na nowo, o czym pochwalił się Jarosław Jóźwiak, prezydent Warszawy na jednym z portali społecznościowych. Wymieniony neon nie jest najstarszym szyldem świetlnym na PKiN. Pierwszy został zainstalowany w 1958 roku przed Muzeum Techniki.

  Dziś po raz pierwszy rozbłysł po renowacji neon nad wejściem głównym Pałacu Kultury i Nauki #PKIN #PlacDefilad pic.twitter.com/pwnEa3ZRbO— Jarosław Jóźwiak (@jjozwiak2) październik 28, 2015

  Zobacz wizytówkę pałacu przed remontem:

  Neon z pałacu idzie do remontu
  Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

  ło/sk