Nowy most (prawie) pusty

Warszawa

TVN24Most północny prawie pusty

Gdzie się podziały te wszystkie samochody? Pytała rano reporterka TVN24 Ewa Paluszkiewicz. Poniedziałek, pierwszy powszedni dzień od otwarcia mostu Marii Skłodowskiej zaczął się nadzwyczaj dobrze dla kierowców. - Nie ma korka na Modlińskiej, a nowa przeprawa jest prawie pusta - relacjonowała.

- Faktycznie na moście Marii Skłodowskiej-Curie jest niewiele samochodów. Jednak to dopiero pierwszy dzień, a ruch na moście będzie się układał przez kilka tygodni, a nawet miesięcy. Poza tym należy pamiętać, że jeszcze w tym roku ma się rozpocząć remont mostu Grota-Roweckiego. Wtedy na pewno nowa przeprawa nie będzie pusta - przypomina Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Korki w niedzielę

Mimo wszystko pustki na Skłodowskiej-Curie to spore zaskoczenie, bo korki w tym miejscu tworzyły się już w w niedzielę po południu. Największe na ul. Modlińskiej i to w obie strony. Według kierowców winna była źle ustawiona sygnalizacja świetlna na zjeździe z mostu w ul. Modlińską, czy Myśliborską.

Ratusz prosi o cierpliwość

W niedzielę urzędnicy ratusza prosili kierowców o wyrozumiałość. - Potrzebujemy kilka dni, żeby wyciągnąć wnioski. Dziś jest dopiero pierwszy dzień. W razie potrzeb będziemy dostosowywać sygnalizację świetlną tak, by ruch na moście i dojazdach do niego był jak najbardziej płynny - zapowiedział w niedzielę Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na most wjechały pierwsze autobusy linii N01. Od rana kursuje natomiast linia 101.

W sobotę impreza, w niedzielę samochody

Most Marii Skłodowskiej-Curie został otwarty dla kierowców w niedzielę po południu. Dzień wcześniej najmłodszą przeprawę mogli zwiedzać piesi i rowerzyści. Sama impreza, która jak podał ratusz, kosztowała około 200 tys zł, nie porwała mieszkańców, ale na pokaz fajerwerków nie narzekali.

Została jeszcze część tramwajowa

Otwarcie części drogowej przeprawy nie oznacza jednak końca prac. Budowa części tramwajowej oraz węzła Modlińska ma zostać ukończona w czerwcu, a oddanie do użytku nastąpi prawdopodobnie jesienią. Tramwaje będą dojeżdżać do ul. Myśliborskiej. Nie będzie tam jednak pętli, gdyż torowisko ma z czasem iść dalej, ulicą Światowida aż do osiedla Winnica. Póki nie powstaną, mostem kursować mają tramwaje dwukierunkowe.

Most północny prawie pusty
TVN24

mjc,par//ec