Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Zginął, bo zwrócił uwagę sąsiadowi rzucającemu petardy. Jest akt oskarżenia

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
KPP w Nowym Dworze MazowieckimPolicja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo sąsiada

32-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego został oskarżony o zabójstwo mężczyzny, który w nocy z 30 na 31 grudnia zwrócił mu uwagę, by nie rzucał petard z balkonu. Grozi mu dożywocie.

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 grudnia. - Do dyżurnego komendy policji wpłynęła informacja, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do nieporozumienia sąsiedzkiego. Podczas awantury 32-letni nowodworzanin wyjął nóż i zadał nim cios 42-letniemu pokrzywdzonemu. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować - informowała na początku stycznia Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Prokurator z Nowego Dworu Mazowieckiego ustalił, że 32-latek i jego 35-letni znajomy strzelali petardami z balkonu na podwórko przed budynkiem. Uwagę zwrócił im pokrzywdzony. Do awantury, która zakończyła się śmiercią 42-latka, doszło w progu mieszkania podejrzanego. 32-latek i jego kolega zostali od razu zatrzymani, obaj byli pod wpływem alkoholu.

Akt oskarżenia

32-latek został oskarżony o dokonanie zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, za co grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności. Podczas przesłuchania w prokuraturze twierdził, że użył noża, ponieważ musiał się bronić przed pokrzywdzonym. 35-latkowi prokurator przedstawił zarzut pomocnictwa w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej. Jak przekazała Polskiej Agencji Prasowej prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, mężczyzna miał przedstawiać fałszywy przebieg wydarzeń dyspozytorowi pogotowia ratunkowego i odwrócić podejrzenia od prawdziwego winowajcy.

Podczas sekcji zwłok ustalono, że pokrzywdzony został ugodzony nożem dwukrotnie - w klatkę piersiową i plecy - ale to obrażenia w okolicach serca okazały się śmiertelne.

32-latek pozostaje tymczasowo aresztowany od 1 stycznia 2021 r. Jego znajomy przebywał w areszcie kilka tygodni. Przed Sądem Okręgowym dla Warszawy-Pragi odpowiadać będzie z wolnej stopy.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również zarzutach dla dwóch mężczyzn, którzy według śledczych napadli na bank w Błoniu:

Zarzuty dla ojca i syna podejrzanych o napad na bankKSP

Autor:dg/r

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Nowym Dworze Mazowieckim