W budynku urzędu skarbowego czuć było gaz, ewakuowano 46 osób

Autor:
ms
Źródło:
tvnwarszawa.pl
DarSzach/ShutterstockStraż pożarna (zdjęcie ilustracyjne)

46 osób trzeba było ewakuować z Urzędu Skarbowego w Nowym Dworze Mazowieckim z powodu ulatniającego się w budynku gazu. Usterka została zlokalizowana i usunięta przez pogotowie gazowe. Żadna z ewakuowanych osób nie odniosła obrażeń.

Do zdarzenia doszło w piątek (9 grudnia). - O godzinie 13:29 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w budynku urzędu skarbowego wyczuwalny jest zapach gazu - mówi nam młodszy kapitan Paweł Plagowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Na miejsce, jak przekazał strażak, zadysponowane zostały cztery zastępy straży pożarnej oraz pogotowie gazowe. - Nasze urządzenia pomiarowe w minimalnym stopniu potwierdziły obecność gazu, zawór główny został zamknięty - relacjonował strażak. Jak przekazał, z budynku ewakuowano 46 osób. - Żadna z nich nie odniosła żadnych obrażeń - powiedział Plagowski.

"Nieszczelność na instalacji wewnętrznej"

Usterkę udało się zlokalizować. - Okazało się, że doszło do nieszczelności na instalacji wewnętrznej, usterka została usunięta przez pogotowie gazowe. Strażacy jeszcze raz dokonali pomiarów w budynku i nie stwierdzili obecności gazu - powiedział nam młodszy kapitan Paweł Plagowski.  Strażacy zakończyli swoje działania około godziny 15.

Autor:ms

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: DarSzach/Shutterstock

Pozostałe wiadomości