Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Nowy burmistrz Białołęki. Grzegrzółka za Kaznowskiego

Warszawa

TVN WarszawaAdam Grzegrzółka

Dotychczasowy wiceburmistrz Pragi Południe Adam Grzegrzółka został nowym burmistrzem Białołęki. Do zmiany za sterami dzielnicy doszło po tym, jak Jacek Kaznowski zrezygnował ze stanowiska.

Zgodę na zmianę w zarządzie dzielnicy wydali radni podczas poniedziałkowej sesji. Najpierw odwołali ze stanowska Kaznowskiego wraz z jego zastępcami, później powołali Adama Grzegrzółkę.

Jego zastępcami zostali Piotr Smoczyński i Piotr Jaworski.

Brak porozumienia z radnymi

Kaznowski zrezygnował po tym, jak pod koniec listopada na posiedzeniu zarządu mazowieckiej Platformy Obywatelskiej białołęccy radni skierowli wniosek o zmiany w zarządzie dzielnicy. Lokalni działacze narzekali na brak komunikacji pomiędzy burmistrzem, a klubem radnych.

- Nikt nie chciał ze mną rozmawiać. Na każdym kroku podważano moje decyzje. Po tym, jak odwołano mnie z funkcji szefa dzielnicowego koła PO, był przez pewien czas spokój, aż tu nagle pojawił się wniosek o zmianę na stanowisku burmistrza. Ja mam 60 lat, a radni mają po 30 kilka lat. Mam żal do działaczy białołęckiej PO, że w taki sposób postępują - tak Jacek Kaznowski komentował wniosek radnych.

bf/par