Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Nowy budynek komunalny "zgubił" elewację

TVN Warszawa

Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plNowy budynek komunalny "zgubił" elewację

Oddany w zeszłym tygodniu nowy dom komunalny na Pradze już się sypie. Ze ściany budynku odpadł właśnie spory płat elewacji, który miał imitować cegłę klinkierową.

Dom "Nad rozchodnikiem" otwierała z pompą prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. W sumie na mieszkańców czeka 69 lokali, od jednopokojowych, po czteropokojowe. Są w pełni wyposażone we wszystkie media, kuchnie gazowe, armaturę.

Praskie klimaty

Dom "Nad rozchodnikiem”" to inwestycja, której projekt nawiązuje do praskiego budownictwa.

- Nazwa pochodzi od ludowej tradycji wmurowywania rozchodnika w fundament domu. Motyw tej ochronnej rośliny powtarza się także w witrażu przedstawiającym Matkę Boską zielną, zdobiący klatkę schodową jednego z budynków. Na podwórku nie zabrakło typowej praskiej kapliczki, ale znalazło się też miejsce na plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców – chwalą się urzędnicy na swojej stronie internetowej.

Niestety, nowa inwestycja już kwalifikuje się do natychmiastowej naprawy.

mjc//ec