Najnowsze

Noworodek zmarł po wypadku, prokuratura wszczyna śledztwo

Najnowsze


Śledczy z prokuratury na Pradze-Północ zbadają okoliczności wypadku, w którym karetka zderzyła się z taksówką. Dziecko przewożone ambulansem zmarło kilka godzin później.

- Postępowanie jest na wstępnym etapie, ponieważ dziecko zmarło w niedzielę, zostało wszczęte śledztwo. Zostały również wydane postanowienia o przeprowadzeniu sekcji zwłok noworodka - powiedziała prok. Katarzyna Rudnicka-Bastecka. - W tej chwili są prowadzone dalsze czynności, będzie również zlecone powołanie opinii biegłego w zakresie tego wypadku - dodała.

Wypadek w nocy

Do wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę, około godz. 01.45 przy skrzyżowaniu Solidarności z Jagiellońską. W zdarzeniu uczestniczyły karetka pogotowia i samochód osobowy.

Informację o wypadku policja otrzymała o 1.50. - Doszło do zderzenia jadącej na sygnale karetki z taksówką. W wyniku tego pierwszy pojazd przewrócił się na bok - informowała nas w niedzielę Magdalena Bieniak z zespołu prasowego stołecznej policji.

Czteroosobowa załoga karetki oraz noworodek zostali ranni i trafili do szpitala. Z kolei kierowca taksówki nie odniósł obrażeń.

Dziecko zmarło kilka godzin po wypadku. Na razie nie wiadomo, czy zderzenie samochodów przyczyniło się do jego śmierci, czy też noworodek jechał do szpitala w stanie zagrażającym życiu.

Apel policji

Komenda Stołeczna Policji poinformowała w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej, że poszukiwani są świadkowie zdarzenia. Wszyscy, którzy byli świadkami wypadku bądź mają informacje, które pomogą w ustaleniu okoliczności tego zdarzenia, proszeni są o kontakt z dyżurnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, ul. Jagiellońska 51, tel. całodobowy 22 603 75 55 lub 22 603 75-56.

Wypadek z karetką
Wypadek z karetkąfot. Kontakt 24 / film: TVN24

kz/PAP/pm

Pozostałe wiadomości