Nowolazurową do Połczyńskiej. "Prace ruszą w tym roku"

ZMIDPrace przy budowie ul. Nowolazurowej

Dobra informacja dla kierowców. Właśnie został ogłoszony przetarg na budowę kolejnego odcinka ul. Nowolazurowej. W niecałe dwa lata wyłoniony wykonawca połączy ul. Chrościckiego z ul. Połczyńską.

O tym, że Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych szykuje się do ogłoszenia przetargu, pisaliśmy pod koniec lipca. Wtedy termin nie był jeszcze znany.

Teraz wiadomo, że wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty od 12 sierpnia do 23 września.

21 miesięcy

Wyłoniony wykonawca będzie miał 21 miesięcy na wybudowanie około 950 metrów odcinka ulicy, z czego około 550 metrów to wiadukt nad torami stacji Warszawa Główna Towarowa.

Ulica będzie składała się z dwóch jezdni o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. W ramach prac przebudowana zostanie również ul. Połczyńska na długości ok. 600 m, a na jej skrzyżowaniu z Nowolazurową powstanie rondo.

Jak zapowiada ZMID, prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Zabraknie kilkaset metrów

Nie oznacza to jednak, że Nowolazurowa połączy się ze swoją starszą siostrą - Lazurową. Zabraknie do tego 300 metrów. Jak na razie nie wiadomo nawet kiedy drogowcy ogłoszą przetarg. - Następny odcinek Nowolazurowej będzie wykonany w oddzielnym etapie, na który nie mamy zapewnionych pieniędzy w wieloletniej prognozie finansowej miasta - mówi w rozmowie z "Gazetą Stołeczną" Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID.

Oddadzą w tym roku

Wciąż nie jest gotowy także odcinek ul. Nowolazurowej od ul. Traktorzystów do ul. Chrościckiego. Jak zapowiedziała w lipcu Agata Choińska, ma zostać otwarty jeszcze w tym roku.

Także w tym roku wraz z węzłem Salomea otwarty ma zostać odcinek od Al. Jerozolimskich do ul. Ryżowej, za który odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Ul. Nowolazurowa- I etapTVN24

Tak pod koniec lipca wyglądało skrzyżowanie z ul. Poczty Gdańskiej:

Inwestycja nie jest w pełni gotowa
Inwestycja nie jest w pełni gotowaMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

su/wp//par

Źródło zdjęcia głównego: ZMID

Pozostałe wiadomości