Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Nowoczesna ma kandydata na prezydenta Warszawy

Warszawa

TVN24Rabiej kandydatem na prezydenta Warszawy

Paweł Rabiej został w sobotę wyłoniony przez Nowoczesną jako kandydat w wyborach na prezydenta Warszawy. Jak zaznaczył, partia ma wizję stolicy "otwartej, uczciwej i nowoczesnej".

W sobotę w Warszawie odbyła się nadzwyczajna konwencja regionu warszawskiego Nowoczesnej. Podczas niej wybrano przewodniczącego regionu warszawskiego oraz głosowano nad uchwałą wskazującą kandydata partii w wyborach na prezydenta stolicy. Kandydatem Nowoczesnej został Paweł Rabiej. Za jego kandydaturą głosowało 151 osób, przeciwnych było 5, wstrzymało się 11. Przewodniczącym regionu warszawskiego został Sławomir Potapowicz, za którym głosowało 150 osób, przeciw – 17.

Warszawa uczciwa i otwarta

- To ważny dzień dla Nowoczesnej, rozpoczynamy kampanię samorządową. Nowoczesna ma wizję Warszawy uczciwej, otwartej, aktywnej i nowoczesnej – mówił Paweł Rabiej. Kandydat na prezydenta stolicy wskazywał, że w Warszawie program in vitro powinien być finansowany z budżetu miasta. Zdaniem Rabieja, stolica musi stać się miastem tolerancyjnym, odrzucającym skrajności, przyjaznym zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Pomysł na rozwój

Zapowiedział też program "Pocztówka dla prezydenta Warszawy", dzięki któremu mieszkańcy stolicy mogliby zgłaszać swoje pomysły na rozwój miasta.

- Będziemy pytali warszawiaków o to, co widząc w różnych miastach w Polsce i za granicą chcieliby widzieć taż w Warszawie – oświadczył. Poinformował, że jesienią Nowoczesna zaprezentuje swój szczegółowy program w wyborach samorządowych.

PAP/md/ec