Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nowe zasady zwrotu starych biletów

Warszawa

ZTMNowe zasady zwrotu biletów

Choć do wejścia w życie nowej taryfy zostało ponad 2,5 miesiąca Zarząd Transportu Miejskiego informuje pasażerów, na jakich zasadach będzie można zwracać niewykorzystane bilety.

Nieskasowane i nieaktywowane bilet oddać będzie można od ręki w każdym Punkcie Obsługi Pasażera ZTM, pod warunkiem jednak, że ich wartość nie przekroczy 50 złotych. Jeżeli ktoś zrobił większy zapas biletów i nie zdąży ich wykorzystać, to do 250 sztuk również może zwrócić. W tym celu będzie się musiał jednak wylegitymować i podpisać oświadczenie. Wiekszą liczbę biletów niż 250 sztuk będzie można jedynie wymienić na nowe.

Pracownicy POPu nie będą również do 30 czerwca 2013 roku pobierać opłaty manipulacyjnej. Nie dotyczy to jednak zwrotów aktywowanych biletów długookresowych. ZTM radzi: zamiast oddawać, trzeba je wykorzystać do końca.

POPy ZTM znajdują się na stacjach metra: Centrum – 2 punkty, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Plac Wilsona, Marymont, na Węźle Komunikacyjnym Młociny, pętli autobusowej przy Dworcu Wschodnim od strony ul. Lubelskiej, na Lotnisku Chopina i przy ul. Żelaznej 61.

Zmiany od stycznia

Od 1 stycznia przyszłego roku bilet 20 minutowy będzie kosztował 3,40 zł, za 40 minutowy zapłacimy 4,60 zł. Natomiast bilet 60 minutowy zdrożeje aż do 6,40 zł. Za bilet jednorazowy, ważny w pierwszej strefie zapłacimy 4,40 zł. Według nowego cennika za bilet dobowy zapłacimy 15 zł., a za trzydniowy 30 złotych.

Za bilet miesięczny zapłacimy 100 zł, a za kwartalny 250 zł. Zmieni się także cena Biletu Seniora - po podwyżce ma kosztować 50 zł. Wzrośnie również kara za jazdę bez biletu. Gapowicze będą musieli zapłacić 220 zł, a za jazdę bez dokumentu potwierdzającego ulgę zapłacimy 176 zł.

wp/par