Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Nowe wyświetlacze w metrze. Sprawdź, kiedy odjedzie pociąg

Najnowsze

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plNowe wyświetlacze na stacji Wierzbno

Metro Warszawskie uzupełnia wyświetlacze, które informują, za ile minut odjedzie najbliższy i następny pociąg. Do końca przyszłego roku mają być na każdej stacji.

Nowe tablice zainstalowano już na stacjach od Wierzbna do Dworca Gdańskiego nad bramkami, przy wejściu na perony. Do tej pory z wyświetlaczy przy bramkach mogli korzystać tylko pasażerowie wsiadający na stacjach od Młocin do Placu Wilsona.

Informacje o czasie przyjazdu składu są szczególnie ważne dla osób korzystających z najtańszych biletów czasowych. Użytkownicy 20-minutowych kasowali bilety od razu, często tracąc cenne minuty lub schodzili do pociągów w ostatniej chwili, dopiero gdy wjeżdżały na stację.

- Wyświetlacze zostały zainstalowane od stacji Wierzbno do stacji Dworzec Gdański. Znajdują się na antresolach, co pozwala zobaczyć odjazd zanim pasażerowie wejdą na peron stacji. Założeniem było zamontowanie ich do końca roku, dziś mają zostać zamontowane ostatnie sztuki - powiedział nam w czwartek po południu Paweł Siedlecki z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Ułatwienia na pozostałych stacjach także się pojawią, ale podróżni jeszcze muszą poczekać.

- Mamy w planach także montaż na najstarszym odcinku od stacji Kabaty do Wilanowskiej. Będziemy to procedować w następnym roku – dodał Siedlecki.

skw/b