Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Nowe światła w miejscu tragedii

Najnowsze

Nowa sygnalizacja w al
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plNowa sygnalizacja w al

Dobiega końca budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu alei KEN i ulicy Artystów. To w tym miejscu doszło w czerwcu do śmiertelnego potrącenia 2-latka na pasach. Jak pisaliśmy niedawno na tvnwarszawa.pl, sprawa ma trafić do sądu.

Sygnalizacja będzie kosztowała dokładnie 465 684 zł 57 gr. Taką ofertę złożyła w przetargu firma AWE. Jak informuje ZDM, okazała się ona najkorzystniejsza.

Budowa rozpoczęła się pod koniec listopada. Zarząd Dróg Miejskich podał, że wykonawca będzie miał niecałe 4 tygodnie. Według drogowców, prace zakończą się w tym tygodniu.

- Sygnalizatory już stoją. Na razie miga pomarańczowe światło - mówi Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl. I dodaje, że budowa nie powoduje utrudnień w ruchu.

W miejscu tragedii ludzie nadal stawiają znicze:

Co zostanie zrobione w ramach wspomnianych 400 tys. zł?

"Sygnalizacją obejmiemy całe skrzyżowanie, a nie jedynie samo przejście dla pieszych. Poprawi to poczucie bezpieczeństwa samych pieszych, ale i kierowców wyjeżdżających z osiedli albo skręcających z alei K.E.N. w ulicę Artystów" - zapowiadał już wcześniej ZDM. Drogowcy deklarowali, że zniknie problem długiego oczekiwania na skręt.

Oprócz tzw. masztów z sygnalizatorami postawiono tzw. szafę sterującą. Te elementy połączono kablami.

- Pozostało zawieszenie komór, podłączenie energii elektrycznej oraz zaprogramowanie sterownika, a także zmiana oznakowania pionowego i poziomego - informował w piątek ZDM.

Pracownicy mają także poprawić jezdnię na dojazdach do sygnalizacji.

Po tragedii

"Budowa sygnalizacji jest odpowiedzią Zarządu Dróg Miejskich na negatywne zdarzenia drogowe, które miały miejsce w czerwcu i lipcu tego roku w alei KEN"- czytamy w komunikacie.

W czerwcu na pasach zginęło 2-letnie dziecko. Sprawa będzie miała teraz finał w sądzie - CZYTAJ WIĘCEJ.

W lipcu, kawałek dalej, BMW śmiertelne potrąciło 60-latkę. Zarzuty w tej drugiej sprawie usłyszał muzyk Dariusz K.

"W zeszłym roku, zamontowaliśmy aktywne kocie oczka, które pozostaną, jako dodatkowy element poprawiający widoczność przejścia dla pieszych" - przypominają urzędnicy. Dla poprawienia widoczności, w rejonie skrzyżowania znikną miejsca postojowe - dodają.

Zobacz zdjęcia z budowy sygnalizacji:

//lulu

Pozostałe wiadomości