Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Nowe przystanki i wydłużenie tras. Zmiany w komunikacji miejskiej

Warszawa

ZTMZmiany w komunikacji miejskiej

Wraz z początkiem 2017 roku Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Linie 185 i 306 zyskają nowe przystanki, natomiast linie podmiejskie pojadą zmienioną trasą.

Pierwsza ze zmian obowiązuje od 1 stycznia. Dla linii 185 uruchomiono dodatkową parę przystanków o nazwie "POMNIK SAPERA 01" oraz "POMNIK SAPERA 02". Pierwszy z nich umieszczony jest przy zachodniej jezdni ulicy Solec, w kierunku mostu Łazienkowskiego. Drugi w przeciwnym, umieszczono przy wschodniej jezdni. Z tego przystanku dojedziemy w stronę mostu Poniatowskiego.

Z kolei od 2 stycznia, uruchomiono dodatkową parę przystanków na trasie linii 306. Autobusy zatrzymają się na żądanie w Alejach Jerozolimskich na wysokości stacji kolejowej PKP oraz WKD. Przystanek o nazwie "PKP WKD AL. JEROZOLIMSKIE 05" znajduje się przy jezdni bocznej w kierunku ul. Instalatorów. Natomiast, drugi "PKP WKD AL. JEROZOLIMSKIE 06" zlokalizowany jest przy jezdni bocznej w kierunku ul. Popularnej.

Linie podmiejskie

Od poniedziałku zmieni się także przebieg tras linii podmiejskich. Mieszkańcy gminy Stare Babice zyskają bezpośrednie połączenie z Bemowem, ponieważ wydłużeniu uległa trasa linii L-6. Teraz jej autobusy dojadą do krańca "Stare Bemowo".

Zakończenie budowy kanalizacji w Konstancinie Jeziornej, sprawiło, że autobusy linii L-16 powrócą na swoją stałą trasę. Pojazdy będą zatrzymywać się na przystankach : KOŁOBRZESKA , BIAŁOSTOCKA, SKOLIMÓW PÓŁNOCNY, GŁOWACKIEGO, DOLNA , ŚNIADECKICH. W związku z tą zmianą, przewidziano nowe godziny odjazdów.

md/mś