Nowe przystanki na Bródnie i Nowolipkach

Warszawa

ZTMBędą nowe przystanki autobusowe

Od poniedziałku pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z nowych przystanków. Pojawią się na Bródnie i Nowolipkach. Ich montaż spowoduje niewielkie zmiany w kursowaniu autobusów.

Jak informuje na swojej stronie Zarząd Transportu Miejskiego, o nowe przystanki upominali się sami mieszkańcy. "W miejscu tych obowiązujących tylko w jedną stronę, powstaną pełne zespoły z przystankami dla obu kierunków" - zapowiadają urzędnicy z ZTM-u.

Zmiany na Bródnie

Pierwszy przystanek pojawi się na Bródnie, przy Łojewskiej, w kierunku Łabiszyńskiej. Jego oznaczenie to Klub Lira 01. Zatrzymywać się tam będą autobusy linii 112, 118, 156, 169 oraz 227. W nocy zaś kursować tu będą dwie linie: N14 i N64 (na żądanie). Jednocześnie przesunięty o kilkanaście metrów zostanie przystanek Klub Lira 02 (w kierunku Chodeckiej).

Drugi przystanek to Suwalska 01. Znajdzie się on w zatoce na Łabiszyńskiej, za skrzyżowaniem z Łojewską w kierunku Kondratowicza. Zatrzymywać się na nim będą autobusy 104, 112, 118, 156, 169, 204, 214 i 227 oraz linii nocnej N64 (na żądanie).

Przystanki Klub Lira 01 i Suwalska 01 zastąpią przystanek Suwalska 07 - zlokalizowany na Łojewskiej, przed skrzyżowaniem z Łabiszyńską. Ten będzie zlikwidowany.

Zmiany na Nowolipkach

Nowy przystanek pojawi się też na Nowolipkach. To Miła 01, który został zbudowany na Smoczej, w kierunku Żelaznej, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 389. Zatrzymywać się tam będą autobusy linii 157.

Natomiast przystanek Smocza 01, umiejscowiony do tej pory na Smoczej przed skrzyżowaniem z Anielewicza, zostanie przeniesiony dalej - za to skrzyżowanie. "Dzięki temu zatrzymywać się na nim będą autobusy nie tylko linii 157, ale także 107" - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Czytaj także o wzrastającej liczbie sprzedanych biletów komunikacji:

W 2017 roku sprzedano więcej biletów niż rok wcześniej
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

kw/gp