Nowe połączenia z Lotniska Chopina. Pierwsze loty już w styczniu

Warszawa

Maciej Wężyk / tvnwarszawa.plLotnisko Chopina przywita m.in. nową linię lotniczą

Co najmniej trzynaście nowych tras uruchomionych zostanie w tym roku ze stołecznego Lotniska Chopina. Zapowiedziały je linie: Eurolot, Norwegian, Vueling, Adria Airways oraz Germanwings.

Jak czytamy na stronie internetowej warszawskiego portu, polski przewoźnik Eurolot uruchomi 11 stycznia rejsy z Warszawy do Salzburga w Austrii. Loty będą się odbywały w soboty.

Od 24 kwietnia Eurolot zapewnia połączenia z Warszawy do Dubrownika, Splitu i Zadaru w Chorwacji, a od 24 maja do Heringsdorf w Niemczech (nieopodal Świnoujścia).

Malaga, Barcelona, Madryt...

20 lutego linie lotnicze Norwegian uruchomią połączenie z Warszawy do Malagi w Hiszpanii. Rejsy mają się początkowo odbywać dwa razy w tygodniu: w czwartki oraz niedziele.

Z początkiem kwietnia częstotliwość lotów wzrośnie do trzech tygodniowo: w poniedziałki, środy oraz soboty. 3 kwietnia ten sam przewoźnik uruchomi połączenie do Barcelony, a od 3 czerwca zacznie latać również do Madrytu.Niemiecka linia Germanwings 30 marca zacznie latać na trasie Warszawa-Kolonia (sześć razy w tygodniu), zaś od początku kwietnia słoweńska linia Adria Airways będzie latać do Lublany (dwa razy w tygodniu).

...Mediolan, Belgrad, Tel Awiw

Na 27 kwietnia zaplanowany został również pierwszy lot z Warszawy do Barcelony niskokosztowych hiszpańskich linii lotniczych Vueling. Połączenie na tej trasie będzie realizowane trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz niedziele samolotem Airbus 320."Ponadto nowe połączenia z Mediolanem zapowiada Alitalia, Air Serbia planuje loty do Belgradu, regularne połączenia rozkładowe uruchomi również linia Bingo Airways (te połączenia nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone)" - czytamy na stronie lotniska.Lotnisko przypomina, że 23 listopada węgierski Wizz Air uruchomił połączenia z Warszawy do Tel Awiwu, a od 8 grudnia do Grenoble. Na sezon letni przewoźnik ten zapowiada uruchomienie połączeń do Korfu i Heraklionu w Grecji.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Od początku 2013 roku obsłużono tam ponad 10,6 mln pasażerów (o 11,4 proc. więcej niż w ciągu całego roku 2012).

ROZBUDOWA LOTNISKA CHOPINA:

Lotnisko im. Fryderyka Chopina w rozbudowie
TVN24

PAP/ran