Nowe opłaty za parking przy lotnisku

Warszawa

materiały prasoweParkingi przy lotnisku

Nie za pełną godzinę, a co 30 minut - będą od piątku naliczani kierowcy za postój na parkingu przy Lotnisku Chopina. Port lotniczy wprowadza nowy cennik za postój na miejscach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Terminala A.

Zmiany to ukłon władz lotniska w stronę kierowców, którzy na kilka-kilkanaście minut zostawiają swoje samochody. Dotychczas musieli płacić za godzinę postoju.

4-5 zł na pół godziny

- Przez pierwsze dwie godziny postoju opłaty naliczane są co 30 minut, później cennik zmienia się co godzinę - informuje w komunikacie Małgorzata Broniarek, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina. - Wcześniej takiej możliwości nie było i kierowcy musieli płacić za każdą pełną godzinę parkowania, nawet gdy samochód stał na parkingu krócej - dodaje.

Kiedyś 3 hangary, warsztat i garaż, dziś nowoczesne terminale. Urodziny lotniska

Pod hotelem, na parkingu wielopoziomowym, za każde pół godziny (w ciągu dwóch godzin) opłata wynosi 5 zł. Powyżej dwóch godzin za każdą kolejną godzinę zostanie naliczone 10 zł. Do tej pory pełna godzina kosztowała 8 zł, więc w skali godziny - cena wzrosła.

Na parkingu P3 (odkryty, w pobliżu terminala autokarowego) za pół godziny postoju kierowca zapłaci 4 zł (było 6 zł za godzinę), a powyżej trzech godzin każda kolejna godzina kosztuje 10 zł.

"Kierowcy zapłacą mniej"

- Z naszych statystyk wynika, że większość kierowców parkuje na lotnisku około półtorej godziny, a później odjeżdża. Dzięki elastycznemu taktowaniu opłat w nowym cenniku teraz będą mogli zapłacić mniej niż dotychczas - wyjaśnia Broniarek.

Zmiany obejmują również ceny postoju na parkingu długoterminowym, gdzie postój liczony jest w dobach. Pierwszy dzień postoju kosztuje 60 zł (niezależnie od tego, ile godzin kierowca stoi na parkingu), drugi i trzeci - po 30 zł, a każdy kolejny - 10.

Miejsca na parkingu P4 są strzeżone i można je rezerwować online na stronie internetowej lotniska.

su/ep/b