Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Nowe kamery przy Jana Pawła II. Co nagrywają?

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plKamera do pomiaru ruchu

Kamery podłączone do białych skrzynek pojawiły się wzdłuż al. Jana Pawła II. Jak się dowiedzieliśmy, dzięki nim wykonywany jest pomiar ruchu dla Tramwajów Warszawskich.

Białe kamery zainstalowano na słupach między innymi przy skrzyżowaniu z ulicą Anielewicza i Nowolipki. Po co? Podpowiedź do rozwiązania tej zagadki można znaleźć na białych skrzynkach, do których zostały podłączone. „Realizujemy pomiar ruchu dla waszego miasta” – brzmi napis. A poniżej znajduje się nazwa firmy – Via Vistula.

Dla tramwajarzy

- Pomiar ruchu robimy na zlecenie Tramwajów Warszawskich. Chodzi o odcinek al. Jana Pawła II pomiędzy al. Solidarności a rondem Radosława – mówi Paulina Struska, współwłaścicielka firmy.

I dodaje, że dzięki kamerom analizowana jest liczba samochodów, rowerów i pieszych przemieszczających się przy skrzyżowaniach. – Liczymy także osoby wsiadające do tramwajów i czas wymiany pasażerów – dodaje Struska.

Pomiary prowadzone są w godzinach od 6 do 20, żeby można było przeanalizować ruch w porannym i popołudniowym szczycie, a także pomiędzy nimi. – Pomiar w al. Jana Pawła prowadziliśmy w środę i będzie również prowadzony w czwartek – zaznacza przedstawicielka firmy. W przyszłym tygodniu – o ile pozwoli na to pogoda - kamery mają zostać zainstalowane w al. Waszyngtona pomiędzy rondami Wiatraczna i Waszyngtona. Po co Tramwajom Warszawskim dane z obu tych ciągów? - Dokonujemy pomiarów ruchu na tych odcinkach, żeby później wprowadzić priorytet dla tramwajów - mówi Michał Powałka, rzecznik TW. ran/sk