Nowa "zebra" na św. Wincentego. Ma być bezpieczniej

TVN Warszawa

ZDMBędzie nowe przejście dla pieszych

Na ulicy św. Wincentego powstanie nowe przejście dla pieszych. Drogowcy przekonują, że dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo w tym rejonie.

Nowa zebra ma być wyznaczona w okolicach wjazdu na osiedle Tivoli pomiędzy Malborską a Kondratowicza.

"Nie jest to bezpieczne"

"Dziś odległość pomiędzy przejściami dla pieszych przekracza tu 500 m. Dlatego mieszkańcy często przechodzą (legalnie) na drugą stronę ulicy, np. do pobliskich sklepów i restauracji. Nie jest to jednak bezpieczne – jezdnia jest szeroka, zaś długa prosta zachęca kierowców do przekraczania prędkości" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Na przejściu pojawi się także wysepka z wydzielonym azylem, ma być także dopuszczony lewoskręt dla samochodów jadących w kierunku Malborskiej. "Dzięki temu będzie można bezpiecznie korzystać z pawilonów, a kierowcy będą łatwiej wjeżdżać na teren osiedla, a nie - jak to się do tej pory odbywało - próbować zawrócić na skrzyżowaniu z ulicą Malborską" – wyjaśniają drogowcy.

Wytyczą na wiosnę

Nowe przejście uzyskało już wstępną zgodę miejskiego inżyniera ruchu. Po ostatecznym zatwierdzeniu będzie można przystąpić do prac. Jak zapewnia ZDM, przy odpowiednich warunkach pogodowych nowe przejście zostanie wytyczone na początku wiosny.

ZOBACZ PROJEKT NOWEGO PRZEJŚCIA Niedaleko miejsca, gdzie powstaną pasy, doszło pod koniec ubiegłego roku do śmiertelnego wypadku:

Śmiertelne potrącenie na Targówku
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

ran/b