"Nowa twarz PiS", "wytarte slogany", "tanie chwyty". Internauci o debacie

Warszawa

PAP/tvn24.plInternauci o debacie

Choć w naszej ankiecie zdecydowana większość internautów ocenia, że lepiej w debacie wypadła Hanna Gronkiewicz-Waltz, to już na forum tvnwarszawa.pl zdania są podzielone. Nasi internauci bardzo chętnie dzielą się ze swoimi opiniami na temat "Debaty Warszawskiej".

Na pytanie kto wypadł lepiej w debacie 60 procent internautów oceniło, że Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jacek Sasin zdobył 40 procent głosów.

W komentarzach na forum portalu tvnwarszawa.pl niektórzy internauci zauważyli, że Sasin był bardziej energiczny w rozmowie niż jego kontrkandydatka. - Pokazał nową, zupełnie znośną twarz PiS w Warszawie. Miał więcej energii, ciekawsze pomysły, wypadł dużo lepiej niż znudzona HGW. Ma mój głos – napisał internauta o nicku www.

Z kolei forumowicz nnf dodał: - Sasin lepszy. Widać, że facet wygadany i ma jakąś wizję miasta. HGW nie potrafiła wybrnąć z tematu korków i składowiska śmieci – czytamy we wpisie.

Opanowanie Gronkiewicz-Waltz

W przypadku Hanna Gronkiewicz-Waltz pojawiły się głosy o jej opanowania w debacie. – Sasin tylko złośliwości. Gronkiewicz-Waltz konkrety – napisał Rysiek.

Zresztą nie tylko on dostrzegł merytoryczność obecnej prezydent Warszawy. - Pan Sasin wszystko obiecuje, a pani Gronkiewicz-Waltz już tak wiele wykonała i sprawdziła się jako gospodarz Warszawy. Po co więc mam głosować na faceta, który zachowuje się jak typowy polityk obiecuje darmową komunikacje, etc. Wolę głosować na osobę, za której rządów miasto tak fajnie rozkwitło – ocenił Kasper.

Nie tylko on dostrzegł w wypowiedziach Sasina, obietnice przygotowane na potrzeby wyborów. - Sasin nie był wiarygodny, posługiwał się wytartymi sloganami bez żadnego uzasadnienia. Przegrał na całej linii – napisał Marko z sanu.

Z kolei Obserwator dodał: - Pan z Ząbek (Sasin jest tam zameldowany – red.) mówi o wspaniałych planach, tylko wskazuje na wirtualne pieniądze, za które chce je zrealizować.

- Tanie chwyty pod publiczkę – krótko skomentował pomysły Sasina internauta o nicku Tomek.

"Pokazała jaki ma stosunek do ludzi"

Pojawiły się również krytyczne uwagi w kierunku Gronkiewicz-Waltz. - Pani Hanna pokazała jaki ma stosunek do ludzi, miasta i urzędu czmychając wąskim korytarzem telewizji i odjeżdżając szybko samochodem – napisała Kasia.

Internautka nawiązała w ten sposób to protestu, jaki odbył się przed studiem, w którym doszło do debaty. Zjawili się tam mieszkańcy okolic kompostowni na Radowie, którzy domagają się jej zamknięcia.

Do zgromadzonych ludzi porozmawiać wyszedł tylko Jacek Sasin.

Pojedynek kandydatów

W sobotę odbyła się "Debata Warszawska". Udział w niej wzięli Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) i Jacek Sasin (PiS).

Kandydaci na prezydenta Warszawy odpowiadali na pytania odnośnie kultury, komunikacji i edukacji. Przedstawili również swoją wizję wykorzystania środków unijnych i rozwoju stolicy w najbliższych latach.

Kandydaci proszą o głosy warszawiaków
TVN 24
Prezentacja Jacka Sasina
TVN 24
Prezentacja Hanny Gronkiewicz- Waltz
TVN 24

bf