Nowa stacja Veturilo powstała przy Arkadii

Warszawa

ZTMNowa stacja Veturilo

Do stacji rowerów miejskich dołączyła kolejna – już 58. Stanęła przy centrum handlowym Arkadia. Centrum handlowe samo ją sfinansowało.

- Stacja znajduje się od strony ul. Słomińskiego, niedaleko głównego wejścia. Na stacji jest 35 stojaków. Jej ustawienie zostało całkowicie sfinansowane przez właściciela Arkadii. To pierwszy tego typu przypadek – wyjaśnia Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, który sprawuje pieczę nad miejskimi rowerami wspólnie z firmą Next Bike.I dodaje: - W systemie zarejestrowanych jest już ponad 44 tysiące użytkowników. Wypożyczono je ponad 211 tys. razy.1000 rowerówNa system warszawskich rowerów publicznych składa się w sumie ponad 1000 jednośladów. Osoby, które chcą korzystać z wypożyczalni, muszą zarejestrować się na stronie www.veturilo.waw.pl.

Po podaniu swoich danych i numeru telefonu należy zapłacić 10 zł, aby aktywować konto. Gdy chcemy wypożyczyć rower, podajemy swój numer telefonu oraz pin, który otrzymamy podczas rejestracji. Można je też wypożyczać z pomocą karty miejskiej lub aplikacji na telefon komórkowy.

Veturilo - oznacza w esperanto transport, środek transportu i trenowanie.Wypożyczalnie miejskich jednośladów dotrą do kolejnych dzielnic w marcu przyszłego roku. Stacje rowerowe pojawią się na Woli, Mokotowie, Ochocie i Pradze.

Hanna Gronkiewicz - Waltz wypróbowała miejskie rowery
TVN24
Wystartował rower miejski
TVN24 ;Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

ran/roody